Tagametsa ...

SKAUTLIKU SÜDAMEGA LOODUSES

Vaatamisväärsused ja tegemised Tagametsa lähistel

Laagripaigast jalgsimatka kaugusele jääb Järvamaa suurim 24m kõrgune 6,1m läbimõõduga seest õõnes Saare-Siimu tamm, aga ka Tõrvaaugu puhkekoht, kus asub 1997. aastal taastatud tõrvapõletusahi. Samuti saab käia kaemas metsavendade punkrit (pildil) või Vanapagana metsamaja, mis oli 1964. aastal valminud filmi „Põrgupõhja uus vanapagan“ peategelase Jürka eluasemeks.

Laagrialalt saab alguse ka 8km pikkune RMK Saarjõe matkarada, mis omakorda lõikub pikema Sakala tee matkarajaga ja lähedal on ka 3km pikkune RMK Vanapagana õpperada.

Auto või rattaga saab sõita Carl Robert Jakobsoni Talumuuseumisse Kurgjal, aga ka Tallinna Tehnikaülikooli Särghaua Õppekeskusesse, mis pakub erinevaid tegevusprogramme alates Eesti geoloogilise ehituse ja maavaradega tutvumisest kuni kiviõpikojas kivide saagimise ja lihvimiseni. Lisaks saab Türil seigelda Türi Elamuspargis, külastada Eesti Ringhäälingumuuseumit, Väätsal Eesti Jalgrattamuuseumit või sõita hoopis Soomaale matkama. Põnevat tegemist jagub siinkandis kindlasti rohkem kui päevaks.

tagametsa 38

Best Authentic Sneakers | Nike SB Dunk High Hawaii , Where To Buy , CZ2232-300 , Worldarchitecturefestival